Dzieci dwujęzyczne

Dzieci dwujęzyczne

Masters&More jako jedyna szkoła językowa w Warszawie ma opracowany specjalny program nauczania uczniów dwujęzycznych.

Nasi dwujęzyczni uczniowią przychodzą do nas po szkołach czy przedszkolach dwujęzycznych, jak i z rodzin dwujęzycznych. Nasz program opiera się na metodologii CLIL (Content and Language Integrated Language), czyli Zintegrowanego Nauczania Przedmiotowo-Językowego.Takie podejście do nauczania pozwala na zupełnie inne spojrzenie na naukę języka. Odchodzimy od uczenia gramatyki i słownictwa w oderwaniu do kontekstu. W to miejsce wykorzystujemy język jako narzędzie do zdobywania wiedzy o świecie. Ze względu na duże zaangażowanie dzieci w odkrywanie ich motywacja jest utrzymywana na wysokim poziomie. Językiem się posługują, aby się o czymś opowiedzieć lub się czegoś dowiedzieć. W ten sposób stwarzamy naturalną chęć i potrzebę do używania języka, wspomagając w ten sposób proces uczenia i wykorzystując każdą okazję do komunikacji w nauczanym języku.

Bazujemy na książkach i materiałach autentycznych (sprowadzanych z zagranicy), jak np. książki wydawnictwa Usborne, na podręcznikach wydawnictwa National Geographic, na sprawdzonych materiałach CLILowych oraz na materiałach własnych.
Dzięki temu połączeniu wraz z odpowiednio przeszkolonymi lektorami prowadzimy kursy dopasowane do specjalnych potrzeb dzieci dwujęzycznych i możemy wspomóc je w wędrówce po zagadkach języka i… świata.
Dlaczego Our World?

Dlaczego Our World?

Oferta naszej szkoły jest wyjątkowa, ponieważ była budowana w oparciu o potrzeby naszych uczniów. Z uwagi na nacisk na komunikację i naturalną potrzebę używania języka przez uczniów zdecydowałam się wybrać podręczniki Our World wydawnictwa National Geographic Learning. Angażujące treści, które w każdym rozdziale zaskakują i zaciekawiają naszych uczniów pokazują, że był to dobry wybór. Nasi uczniowie nie tylko uczą się języka angielskiego w najefektywniejszy sposób, ale jednocześnie dowiadują się wielu ciekawych informacji, np. jak wyglądała pierwsza fotografia, czy jak wygląda plan dnia astronauty. Dodatkowo, rozwijają też kompetencje 21 wieku, między innymi umiejętność prezentacji, czy krytyczne myślenie.